Moje práce mě ničí!

Moje práce mě ničí!Pomáhat vám získat práci, kterou budete mít rádi. To byl můj záměr, když jsem před lety začala vytvářet projekt Získám dobrou práci. V posledních měsících a týdnech cítím, že moje touha změnit úroveň spokojenosti lidí v práci v téhle zemi je mnohem silnější a intenzivnější.

A jaká je odpověď?

Setkávám se stále častěji s lidmi, kteří právě dosáhli ve své práci stavu: „Moje práce mě ničí a já už to takhle dál nechci. Ale nevím, co s tím…“

Jako právě včera. Setkala jsem se s úžasnou ženou. Vypracovala se na top manažerskou pozici v mezinárodní firmě. Zodpovídá za stovky lidí a stamilionový obrat. Svojí práci dělá naplno a záleží jí na tom, aby firma dobře fungovala a prosperovala.

Poslouchám její vyprávění a pozoruji ji. Je moc milá. Cítím, že svoji práci v tomto oboru dělá ráda a že jí opravdu rozumí. V jejích očích však vidím smutek, únavu. A vzápětí mi říká, jak je ze všeho už unavená a vyčerpaná.

Spoustu času tráví v autě, na cestách. Svoje děti skoro nevidí. Večery a mnohdy i víkendy prosedí u počítače, kdy vyřizuje emaily, ke kterým se v týdnu nedostane. Čas pro sebe, pro svůj odpočinek, nachází jen těžko.

prace-v-pohode-2017

Když ji poslouchám, zažívám déjà vu…

Znovu se mi vrací už dávno zapomenuté. Nepříjemné pocity, které jsem měla díky své práci před lety… Její a můj příběh jsou téměř identické….

To ale není všechno, co Pavlu vyčerpává… K tomu všemu je pro ni už dál nesnesitelná situace a atmosféra ve firmě. „Chybí mi tam „lidská“ komunikace, spolupráce. To, na co jsem byla v předchozí firmě zvyklá. Tady se jen bojuje a intrikaří. Pomluvy, donášení, házení klacků pod nohy je na denním pořádku.

Ve hře je místo ředitele společnosti a někteří kolegové mě vnímají jako konkurenci, která ohrožuje jejich ambice. Tohle není nic pro mě, já chci jen dělat dobře svoji práci.

V poslední době stále častěji „bojuji“ s tím, zda takto chci pokračovat dál, zda se na tuto práci, kde neustále ubývá „lidskosti“, vlastně hodím a zda chci v této práci pokračovat.“

Ptám se Pavly, proč už dávno neodešla?

Proč setrvává v tom, co ji ničí… Ještě trošku věří, že by to mohla nějak změnit. Není si jistá, zda by mohla jít třeba do jiného oboru… A hlavně: „Moji známí mi říkají, ať se držím toho, co mám – taková pozice, vysoký plat, auto… Že prý je to stejně všude stejné… Je to pravda?“

Není… Tohle není žádné „nutné zlo“.

Dělat kariéru, dělat to, co máte rádi a co vám dává smysl, vydělávat si tím, co vás baví…, neznamená, že musíte všechno unést a vydržet. Sedřít se a sebeobětovat se zaměstnavateli.

Pokud už máte své dosavadní práce nad hlavu, teď je ta nejlepší doba, kdy můžete odejít a práci změnit. Je minimální nezaměstnanost. Firmy mají problém získat kvalitní lidi. To vám dává jedinečný prostor vyjednat si podmínky a nastavit si spolupráci tak, abyste byli spokojení.

Nicméně, abyste v nové práci nezažívali za chvilku to samé, co v té současné, abyste byli konečně šťastní, musíte udělat pár věcí zásadně jinak. Tak především…

Víte co?
Přijďte na můj seminář, tam vám to všechno moc ráda povím >>>

Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší čas na změnu práce >>>

Komentáře
 1. Veronika P. napsal:

  Dobrý den, také dělám práci, která mě nebaví, nenaplňuje a pracuji ve špatném kolektivu. Ráda bych to změnila, ale… všude se říká jak je nízká nezaměstnanost a jak dobře se v současné době shání práce. Bohužel ale realita taková úplně není, alespoň v Praze v administrativních oborech ne. Na volné pozice se totiž nehlásí jen lidé z Úřadu práce (ti co jsou nezaměstnaní), ale i spousta jiných lidí, kteří práci mají a nejsou s ní spokojení – chtějí vyšší plat, více benefitů, lepší prac. dobu… Není to tedy tak jednoduché. Dát výpověď a nemít předem zajištěné místo je velký risk. Tak to alespoň vidím já.
  Veronika

  • Jana Bártíková napsal:

   Veroniko, děkuji vám za sdílení vašeho příběhu!

   Ano nezaměstnanost je nízká, firmy mají problém získat kvalitní lidi, ale pro ty, kdo chtějí opravdu dobrou práci, to tak jednoduché není, s tím souhlasím.

   To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla zítra vysílat on-line seminář JAK ÚSPĚŠNĚ ZMĚNIT PRÁCI.

   Právě na tohle téma – jak změnit práci v dnešní době, budu povídat a dám vám praktické rady.

   Více info zde: http://www.ziskamdobroupraci.cz/webinar-jak-zmenit-praci/

   Hezký den, Jana

 2. Pavlína napsal:

  Přeji krásný den a především vám Jano !!!
  našla jsem si práci v recepci jak jsem vždy chtěla pak se něco stalo a já chtěla odejít .
  Shodou okolností mě zazvonil telefon a já dostala nabídku také do recepce věděla jsem že je to z bláta do louže ale netušila jsem pod kým budu pracovat. Tak něco hrozného jsem nezažila a bohužel nemám ani žádné volno stále jsem v práci.
  Mám služební telefon a dost často mě volají lidi zda máme volné místo na ubytování jsem s toho dost nešťastná.
  Nemohu tušit zda kolegyně mezi tím co jsem tam nebyla někoho neubytovala.
  Opět jsem začala hledat novou práci a doufám že to vyjde a budu tam alespoň troch spokojená.
  Přijdu domu a nikdo mě v mém volnu nebude obtěžovat vím možná si kladete otázku proč tedy nevypnu telefon jak jednoduché.
  Nesmíme máme to zakázané .

  Přeji všem aby se vám dařilo o něco lépe než mě
  Pavlína

  • Jana Bártíková napsal:

   Pavlíno, děkuji vám za váš příběh!

   Dokládá, jak moc je důležité vědět, kam a pro koho jdete pracovat a mít jasně nastavená kriteria, jaká má vaše nová práce (šéf, firma, kolegové…) splňovat.

   A také je to hodně o vědomí si vlastní hodnoty – pokud si svoji hodnotu uvědomujete, snáz si nastavíte v práci mantinely a nedovolíte to, co nechcete…

   I o tom bude zítřejší on-line seminář, doporučuji vám tam být.
   http://www.ziskamdobroupraci.cz/webinar-jak-zmenit-praci/

   Hezký den, Jana

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Chcete i vy žít svůj jedinečný příběh? Inspirujte se... Příběhy jedinečnosti

 • Jaký důvod brání vám?

 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online