JANA BÁRTÍKOVÁ

Průvodce na cestě k dobré práci, kariérní kouč

Předávám vám to, co jsem se naučila za 15 let praxe, kdy jsem vybírala lidi do svých týmů. Rukama mi prošlo více než 5 000 životopisů, vedla jsem stovky pohovorů, přijala jsem stovky uchazečů.

Jsem autorkou 6 ebooků, 3 on-line programů a vedu webináře, semináře a osobní konzultace. Mými programy prošlo už téměř 20.000 lidí.

Pomáhám vám zjistit, co chcete dělat a proč, objevit vlastní hodnotu a získat velmi rychle práci, která vás bude bavit a naplňovat.

POMŮŽU VÁM ZA PÁR TÝDNŮ ZÍSKAT PRÁCI,
KTEROU BUDETE MÍT RÁDI

PROČ JSEM VYTVOŘILA PROJEKT "ZÍSKÁM DOBROU PRÁCI"?

V první polovině budování svojí kariéry v korporátu jsem došla do stavu vyhoření a vyčerpání. Můj život byl vlastně jen a jen práce, které jsem obětovala všechno. Byla jsem nemocná, unavená…
V mém životě nastal zlom a já jsem si uvědomila, že takhle už dál žít nechci.

Na druhou stranu jsem svoji práci měla ráda – bavil mě obchod, vedení lidí, projektů… Nechtěla jsem podnikat, chtěla jsem dělat práci, která mě baví a naplňuje, za skvělých podmínek a cítit s v ní dobře.

Došla jsem k tomu, že je to možné, když vím, co chci dělat, znám svoji hodnotu a cenu a vyberu si, pro koho budu pracovat a za jakých podmínek. A když si od začátku nastavím mantinely – co dovolím sobě i druhým – šéfům, kolegům, zákazníkům…

A šlo to! Našla jsem si jinou práci.
Dělala jsem roky práci, která mě bavila a naplňovala, měla jsem výsledky, skvělé podmínky, zodpovědnost i svobodu.

Viděla jsem, kolik lidí kolem mě je na tom stejně, jako já před lety.
Jak se nechají využít, vyšťavit, odkopnout. Jak se bojí říct NE, vypnout o dovolené telefon, jen aby nepřišli o práci, kterou nesnášejí.


Cítila jsem, že chci lidem s tímhle pomoci. Předat jim své zkušenosti, ukázat jim cestu, jak i jako zaměstnanci můžou dělat práci, která je baví a nenechat se kvůli tomu sedřít z kůže.

K tomu jsem jako manažerka týmů hledala a vybírala mnohokrát nové lidi.

Viděla jsem, kolik kandidátů neumí napsat životopis a prodat se na pohovoru.
Spoustě z nich chyběla i vnitřní motivace – nevěděli, proč se o danou pozici vlastně ucházejí.

Také příprava kandidátů na pohovory byla často naprosto nedostatečná… Jen někteří uměli sami sebe skutečně prezentovat. Málokdo uměl využít sílu profilů na LinkedIn, na Jobs a dalších portálech.

Když jsem sama hledala novou práci, „vypracovala“ jsem se postupem času na úspěšného kandidáta… Vylepšovala jsem svůj životopis a svoji sebeprezentaci na pohovorech, svoje profily i svůj motivační dopis. Nebála jsem si říci si o peníze a výhody. Byla jsem si vědomá svojí hodnoty a ceny.

Učila jsme se z vlastních chyb, žádala jsem o zpětnou vazbu…
Pohovory mě nakonec i bavily….
Vždycky jsem našla práci rychle. Dobrou práci, za podmínek, jaké jsem chtěla.

V tom zlomovém roce jsem dala výpověď, i když jsem ještě neměl žádnou jinou práci.
Než mi skončila výpovědní lhůta, měla jsem podepsanou novou pracovní smlouvu.

Informací, rad a návodů, jak si najít práci, je na internetu hromada. Bohužel, jsou neaktuální (trh práce se mění každý rok rychleji a já nacházím stejné rady, jako tam byly před 5, 10 lety…), anonymní (nikdo neručí za jejich správnost, aktuálnost a funkčnost). Nefungují.

Většina uchazečů používá šablony a vzory životopisů, které jsou unifikované a neumožní jim prodat to, co prodat potřebují. Není v nich člověk, jeho jedinečnost a individualita. Liz Ryan nazývá takové životopisy „Zombie Resume“. To je trefné.

Takové životopisy se podobají, posuzovatel se z nich nedozví, co potřebuje a tak je vyřazuje. Bohužel podobně vypadá i většina životopisů, které si lidé tvoří sami…

Také na pohovorech se personalisté a manažeři je s obtížemi dozvídají informace, které pro své rozhodování potřebují.

Díky tomu všemu hledají lidé práci ZBYTEČNĚ dlouho. V běžných oborech na běžných pozicích je možné získat práci za 8 týdnů.

Vím, co a jak udělat, jak si najít práci, která vás bude bavit a jak ji rychle získat.

Proto jsem vytvořila tento projekt.

MOJE ŽIVOTNÍ A PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

15 let jsem pracovala na manažerských a top-manažerských pozicích u zahraničních retailových firem (Delvita, Rossmann, Baltika, Christian Dior Parfums…).

Celý přehled mé praxe najdete tady >>>>>>>

Řídila jsem vždy nejlidnatější oddělení – provoz, prodej… (až 500 lidí). Vždy bez podpory HR, takže jsem se sama naučila a pak řídila všechny procesy spojené s náborem a výběrem lidí, s jejich adaptací, motivací, výchovou talentů… Učila jsem členy svého přímého týmu, jak hledat a vybírat si kvalitní lidi do svých týmů.

V létě 2013 jsem spustila svůj vlastní projekt – Získám dobrou práci. Pomáhám lidem získat rychle práci, která je bude bavit.

Na jaře 2015 jsem přidala další projekt – Linked Akademie. Pomáhám lidem využít naplno potenciál profesní sociální sítě LinkedIn.

Spolupracuji s HR manažery i výkonnými manažery firem. Spolupracuji s portály Jobs.cz a Práce.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na Univerzitě J. E. Purkyně.

Dnes se vzdělávám především v zahraničí, mými učiteli jsou přední zahraniční kariérní kouči, jako je Peggy McKee, J.T. O’Donnell, Liz Ryan.

 

Jana Bártíková, průvodce na cestě k dobré práci

SPOJTE SE SE MNOU NA FACEBOOKU A NA LINKED-IN


P.S.: CHCETE SE O MĚ A O PROJEKTU DOZVĚDĚT VÍC?
PŘEHRAJTE SI VIDEO ROZHOVOR SE MNOU