Moje práce mě ničí!

Moje práce mě ničí!Pomáhat vám získat práci, kterou budete mít rádi. To byl můj záměr, když jsem před lety začala vytvářet projekt Získám dobrou práci. V posledních měsících a týdnech cítím, že moje touha změnit úroveň spokojenosti lidí v práci v téhle zemi je mnohem silnější a intenzivnější.

A jaká je odpověď?

Setkávám se stále častěji s lidmi, kteří právě dosáhli ve své práci stavu: „Moje práce mě ničí a já už to takhle dál nechci. Ale nevím, co s tím…“

Jako právě včera. Setkala jsem se s úžasnou ženou. Vypracovala se na top manažerskou pozici v mezinárodní firmě. Zodpovídá za stovky lidí a stamilionový obrat. Svojí práci dělá naplno a záleží jí na tom, aby firma dobře fungovala a prosperovala.

Poslouchám její vyprávění a pozoruji ji. Je moc milá. Cítím, že svoji práci v tomto oboru dělá ráda a že jí opravdu rozumí. V jejích očích však vidím smutek, únavu. A vzápětí mi říká, jak je ze všeho už unavená a vyčerpaná.

Spoustu času tráví v autě, na cestách. Svoje děti skoro nevidí. Večery a mnohdy i víkendy prosedí u počítače, kdy vyřizuje emaily, ke kterým se v týdnu nedostane. Čas pro sebe, pro svůj odpočinek, nachází jen těžko.

Když ji poslouchám, zažívám déjà vu…

Znovu se mi vrací už dávno zapomenuté. Nepříjemné pocity, které jsem měla díky své práci před lety… Její a můj příběh jsou téměř identické….

To ale není všechno, co Pavlu vyčerpává… K tomu všemu je pro ni už dál nesnesitelná situace a atmosféra ve firmě. „Chybí mi tam „lidská“ komunikace, spolupráce. To, na co jsem byla v předchozí firmě zvyklá. Tady se jen bojuje a intrikaří. Pomluvy, donášení, házení klacků pod nohy je na denním pořádku.

Ve hře je místo ředitele společnosti a někteří kolegové mě vnímají jako konkurenci, která ohrožuje jejich ambice. Tohle není nic pro mě, já chci jen dělat dobře svoji práci.

V poslední době stále častěji „bojuji“ s tím, zda takto chci pokračovat dál, zda se na tuto práci, kde neustále ubývá „lidskosti“, vlastně hodím a zda chci v této práci pokračovat.“

Ptám se Pavly, proč už dávno neodešla?

Proč setrvává v tom, co ji ničí… Ještě trošku věří, že by to mohla nějak změnit. Není si jistá, zda by mohla jít třeba do jiného oboru… A hlavně: „Moji známí mi říkají, ať se držím toho, co mám – taková pozice, vysoký plat, auto… Že prý je to stejně všude stejné… Je to pravda?“

Není… Tohle není žádné „nutné zlo“.

Dělat kariéru, dělat to, co máte rádi a co vám dává smysl, vydělávat si tím, co vás baví…, neznamená, že musíte všechno unést a vydržet. Sedřít se a sebeobětovat se zaměstnavateli.

Pokud už máte své dosavadní práce nad hlavu, teď je ta nejlepší doba, kdy můžete odejít a práci změnit. Je minimální nezaměstnanost. Firmy mají problém získat kvalitní lidi. To vám dává jedinečný prostor vyjednat si podmínky a nastavit si spolupráci tak, abyste byli spokojení.

Nicméně, abyste v nové práci nezažívali za chvilku to samé, co v té současné, abyste byli konečně šťastní, musíte udělat pár věcí zásadně jinak. Tak především…

Víte co?
Přijďte na můj seminář, tam vám to všechno moc ráda povím >>>

Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší čas na změnu práce >>>

Komentáře
 1. Iveta napsal:

  Mám hrozné zkušenosti se zaměstnáním.Jsem obyčejná dělnice.Ale to přeci neznamená,že se mnou budou orat!Hledám práci,která by mě naplnovala a bavila,jenže to není tak jednoduché.Jsme jen lidi,ne stroje!Nesmět se najíst,napít,dojít si na wc.Nejde mi moc o peníze,jako o to,abych byla v klidu a spokojená.

 2. Veronika P. napsal:

  Dobrý den, také dělám práci, která mě nebaví, nenaplňuje a pracuji ve špatném kolektivu. Ráda bych to změnila, ale… všude se říká jak je nízká nezaměstnanost a jak dobře se v současné době shání práce. Bohužel ale realita taková úplně není, alespoň v Praze v administrativních oborech ne. Na volné pozice se totiž nehlásí jen lidé z Úřadu práce (ti co jsou nezaměstnaní), ale i spousta jiných lidí, kteří práci mají a nejsou s ní spokojení – chtějí vyšší plat, více benefitů, lepší prac. dobu… Není to tedy tak jednoduché. Dát výpověď a nemít předem zajištěné místo je velký risk. Tak to alespoň vidím já.
  Veronika

  • Jana Bártíková napsal:

   Veroniko, děkuji vám za sdílení vašeho příběhu!

   Ano nezaměstnanost je nízká, firmy mají problém získat kvalitní lidi, ale pro ty, kdo chtějí opravdu dobrou práci, to tak jednoduché není, s tím souhlasím.

   To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla zítra vysílat on-line seminář JAK ÚSPĚŠNĚ ZMĚNIT PRÁCI.

   Právě na tohle téma – jak změnit práci v dnešní době, budu povídat a dám vám praktické rady.

   Více info zde: http://www.ziskamdobroupraci.cz/webinar-jak-zmenit-praci/

   Hezký den, Jana

 3. Pavlína napsal:

  Přeji krásný den a především vám Jano !!!
  našla jsem si práci v recepci jak jsem vždy chtěla pak se něco stalo a já chtěla odejít .
  Shodou okolností mě zazvonil telefon a já dostala nabídku také do recepce věděla jsem že je to z bláta do louže ale netušila jsem pod kým budu pracovat. Tak něco hrozného jsem nezažila a bohužel nemám ani žádné volno stále jsem v práci.
  Mám služební telefon a dost často mě volají lidi zda máme volné místo na ubytování jsem s toho dost nešťastná.
  Nemohu tušit zda kolegyně mezi tím co jsem tam nebyla někoho neubytovala.
  Opět jsem začala hledat novou práci a doufám že to vyjde a budu tam alespoň troch spokojená.
  Přijdu domu a nikdo mě v mém volnu nebude obtěžovat vím možná si kladete otázku proč tedy nevypnu telefon jak jednoduché.
  Nesmíme máme to zakázané .

  Přeji všem aby se vám dařilo o něco lépe než mě
  Pavlína

  • Jana Bártíková napsal:

   Pavlíno, děkuji vám za váš příběh!

   Dokládá, jak moc je důležité vědět, kam a pro koho jdete pracovat a mít jasně nastavená kriteria, jaká má vaše nová práce (šéf, firma, kolegové…) splňovat.

   A také je to hodně o vědomí si vlastní hodnoty – pokud si svoji hodnotu uvědomujete, snáz si nastavíte v práci mantinely a nedovolíte to, co nechcete…

   I o tom bude zítřejší on-line seminář, doporučuji vám tam být.
   http://www.ziskamdobroupraci.cz/webinar-jak-zmenit-praci/

   Hezký den, Jana

Komentáře nejsou povoleny.

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online