Nic zvláštního neumím

Nic zvláštního neumímTuhle větu slýchám často.

Když pomáhám svým klientům při konzultaci odhalit jejich hodnotu. Zatím jsme naštěstí nakonec společně vždy došli ke stejnému závěru – NENÍ TO PRAVDA!

Každý z nás něco umí lépe než ostatní. Každý z nás má na něco talent. Každému z nás se někdy něco podařilo, v něčem uspěl. Každý se někdy něco naučil a také naučil něco někoho dalšího.

Často bereme věci, které umíme a známe, které děláme, jako samozřejmost. Myslíme si, že to co známe a umíme my, umí a zná přeci každý! Tak to není.

Každý z nás je jedinečný.
Každý z nás se rodí s nějakým talentem.

Jak poznáme svůj talent?

Když nám něco jde snadno. Když něco zvládneme rychleji a lépe, než ostatní. A zároveň to děláme rádi. Zapomínáme na čas. Děláme to pro radost. Mluvíme o tom s nadšením. Umíme to předávat dál.

Často si mylně spojujeme slovo talent jen s uměním. Talent však můžete mít na cokoliv. Můžete být talentovaný obchodník, který prodává rád a snadno. Můžete mít talent na pěstování květin nebo na účetnictví. Někdo umí rukama vytvořit krásný nábytek a jiný má talent na vedení druhých lidí.

Stáhněte si ebook a objevte svou hodnotu

Je to krása, tahle pestrost. To mě na mé práci moc baví. Potkávám se s tolika lidmi a každý má talent na něco jiného.

A je úžasné potkávat se s lidmi, kteří svůj talent objevili a dělají právě to, co jim jde lehce a snadno. Když děláte to, na co máte talent a co vás baví, tak dosahujete daleko snáz úspěchu v práci. Jste spokojení a naplnění.

 

A když hledáte práci?

Když chcete získat práci, která vás baví, naplňuje a uspokojuje a pro kterou máte talent, tak ji získáte daleko snáz a daleko rychleji. Naprosto přirozeně totiž dokážete přesvědčit druhé, že svoji práci opravdu rozumíte a máte ji rádi. Ve svém životopise, v motivačním dopise, na pohovoru….

Jestli si myslíte, že nic zvláštního neumíte, tak se pletete. Jen jste ještě neobjevili ten svůj talent.

Jak ho můžete objevit?

Chce to jen položit si ty správné otázky. Podívat se do sebe. Napsat si, co všechno znám a umím, co se mi podařilo… Zeptat se blízkých lidí. Nebo požádat o pomoc někoho, kdo se umí správně ptát a pomůže vám svůj talent objevit.

Nebo přijďte na seminář  a objevíme ho společně >>>>>

Krásný den.

Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

Přečtěte si také: Jaká je dobrá práce?

 

Komentáře
 1. Světlana Dubnová napsal:

  Dobrý den,Jano! Je super se na sebe podívat Vašima očima!Ano, jsem talentovaná a stále více si umožňuji své talenty žít. Váš on-line trénink mi neuvěřitelně pomohl na cestě v rozkvétání -:) Velmi si Vašeho projektu cením! Světlana

 2. Iva napsal:

  Dobrý den. Souhlasím s paní Zdenou, která napsala, že je to motivační. I s tím, že mnoho lidí stále tápe. Bohužel stále patřím mezi ně. Hledám sama sebe, svou hodnotu. Paní Jano moc mi pomohl Váš e-book. Aspoň v té motivaci. Děkuji.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online