Předmět s názvem Moje hodnota

Předmět s názvem Moje hodnotaObčas se ke mně z vašich zpětných vazeb dostane tu a tam někdo, kdo si chce postěžovat. Ty dopisy popisují konkrétní situace, ale všechny jsou pro mě stejně smutné. Ani tak nelituji tu situaci těch lidí, ale je mi spíše smutno z toho, že vidím, jak jejich autoři přestali věřit sami sobě. Stali se z nich zapšklí a na všech a všem chyby hledající, notoričtí stěžovatelé. A přitom, oni by tak moc chtěli…

Jenže všichni jim hází klacky pod nohy, nikdo je nerespektuje, všude samá překážka, každý se k nim otočí zády, nemají ty správné podmínky. Navíc jsou opravdu přesvědčeni o tom, že ostatní to mají snadné, protože jim bylo shůry dáno nebo se prostě narodili na šťastné planetě. Omlouvám se, nechci vás naštvat, ale to jsou jen řeči.

Uznávám, není lehké se postavit tváří v tvář situaci, kdy přijdete o práci

Nebo kdy to, co děláte, vás nenaplňuje a nečiní šťastnými. Nechci to jakkoliv znevažovat, znám to také. Člověk má pocit, že o něj nikde nestojí, že to, co v životě dělá, pro něho nemá smysl. Propadá hlouběji zoufalství, depresi a ztratí motivaci. Navíc je v našich hlavách velmi silně nastaveno, že práce rovná se peníze, rovná se požadovaná životní úroveň, rovná se štěstí.

JAK TO ALE ZMĚNIT? KDE DĚLÁME CHYBU?
Mám moc ráda citát, jehož autorem je Muhammad Ali:

„Nemožné je jen silné slovo. Nemožné není fakt. Je to postoj. Nemožné není tvrzení. Je to výzva. Nemožné je nevyužitá síla. Nemožné je dočasný stav. Nemožné neexistuje.“

Seminář Cesta za diamantem

Jste v situaci, kdy hledáte práci. Tedy, kdy hledáte dobrou práci. Takovou, která vás bude bavit, naplňovat, činit vás a ostatní kolem vás šťastnými. Takovou, kde se budete cítit uznale a budete dobře ohodnoceni. Ale i přes veškeré vaše snažení jste se k takové práci nepřiblížili. Něco se ve vašem systému porouchalo.

Jak to opravit?

Abyste mohli začít plnit svůj sen a získat dobrou práci, potřebujete znát sami sebe.
Potřebujete znát svou hodnotu. Tohle je předmět, který by se měl povinně učit na školách, stejně tak, jako se učí matematika nebo český jazyk. Předmět s názvem Moje hodnota.

Vy a vaše hodnota jste nerozluční parťáci, pokud se dokonale poznáte, tak to, co se ze začátku zdálo jako nemožné, se vám pomalu začne přibližovat. Funguje to jako postupná skládačka na klíč. A tím klíčem jste jen a jen vy.

Je to proces a vy máte nakročeno k tomu, dostat to, co chcete. Váš cíl začne dostávat jasné obrysy a vy díky něčemu, co už teď nosíte sami v sobě (jen o tom ještě ani nevíte), porostete. Pokud se chcete nechat tím procesem provést, vítejte. Tohle je totiž práce a hodnota Jany Bártíkové.

Hezký den!
Adéla Maierová
Zákaznický servis projektu Získám dobrou práci

Přečtěte si také: Jaké je moje poslání a moje hodnota?

Komentáře
 1. Jitka Zidkova napsal:

  Nemyslím si že je to tak jednoduché zejména v ČR. Pokud má žadatel více než 50 let je zájem ze strany společností téměř nulový…..

Komentáře nejsou povoleny.

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online