Příběh se šťastným koncem


FunMůj projekt se jmenuje „Získám dobrou práci“.

Slovo DOBROU jsem dala do názvu proto, že jsem přesvědčená o tom, že je důležité, aby člověk dělal práci, která ho opravdu baví a naplňuje. Proč jsem o tom přesvědčená? Moje důvody si můžete přečíst v mém článku Jaká je dobrá práce.

Někdy mi lidé namítají, že v dnešní době je to naivní představa, sen, že si nemohou práci vybírat a musí být rádi za NĚJAKOU práci.

Můj pohled a můj postoj, to není pohádka ani sen…Vycházím ze své vlastní zkušenosti, ze zkušenosti lidí, se kterými jsem pracovala a ze zkušeností mých klientů, kterým pomáhám získat dobrou práci. Každý má právo se svobodně rozhodnout. Chápu, že se člověk může dostat do takové finanční situace, kdy vezme jakoukoliv práci. Často však jde snaha najít jakoukoliv práci proti nám.

atributy_Video_1_6

Nejlépe o tom vypovídá příběh mé klientky.
Míša hledala práci téměř rok. Dostala se do opravdu nelehké finanční situace. Rozeslala životopisy na stovky inzerátů. Byla v situaci, kdy jí bylo jedno, o jakou práci jde. V momentě, kdy si s mou pomocí ujasnila, jakou práci chce vlastně dělat, jsme vytvořily motivační dopis a životopis, které prodávaly její hodnotu. Najednou začala dostávat daleko více pozvání na pohovor. Ale žádné výběrové řízení nevyhrála. Ujasnily jsme si spolu, že na pohovoru jde o prodej, a jak prodávat sebe a svoji hodnotu. Míša, jako zkušená obchodnice, pochopila  a začala svoji hodnotu na pohovorech prodávat.

Práci se jí však stále nedařilo získat, i když několikrát byla i v posledním kole, jedna ze dvou finálních uchazečů.  Proč?
Míša v hlavě měla stále nastaveno „chci jakoukoliv práci“. Rozesílala dál životopisy na všechny strany, bylo jí jedno, o jakou práci šlo. Chodila na pohovory na pozice, o kterých věděla, že ji bavit nebudou, ale že jí vyřeší její situaci.

Uvědomila si, co vlastně chce a rozhodla se, že se zaměří opravdu jen na získávání takové práce, kterou chce opravdu dělat. A taky to tak udělala. To se stalo asi před 7 týdny.
Začala posílat životopisy jen na ty nabídky, které byly pro ni dobré. Chodila jen na ty pohovory, kde mohla získat práci, kterou opravdu chtěla.

Před pár dny nastoupila do nové práce. Získala opravdu dobrou práci, takovou, jaká ji baví a naplňuje.

Míšo, přeju ti hodně úspěchů!

Krásný den!
Jana Bártíková
Průvodce na cestě k dobré práci

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Nejnovější příspěvky
  • Být či nebýt na LinkedIn?

    Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

    Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
  • Spojme se na LinkedIn!
    Doctors Online