Proč si už nedávám novoroční předsevzetí

door-2Také jste vstupovali do Nového roku s nějakým předsevzetím? Já také. Tedy, dříve jsem vstupovala do každého roku s mnoha předsevzetími. Že zhubnu. Začnu dřív vstávat. Budu si lépe plánovat práci. Přestanu odkládat úkoly….

V prvních dnech nového roku jsem se s  plným nadšením pustila do nového života. Začala jsem denně cvičit, jíst zdravě, přestala jsem pít kolu, vstávala jsem na první zazvonění….

Pak postupně moje nadšení opadávalo, moje zvyky se začaly vracet do starých kolejí a za pár týdnů jsem si na svoje předsevzetí už ani nevzpomněla… Žila jsem skoro stejně, jako dřív, dělala jsem skoro všechno tak, jako dřív. Nějaké změny jsem udělala, ale stálo mě to hodně úsilí a nezměnila jsem vše, co jsem chtěla. Samozřejmě i skoro všechny moje výsledky, hlavně moje váha, (ne)stíhání práce…, byly stejné, jako dřív. Taky to znáte?

SN_stroj casu
Když jsem si tak jednou zase znovu dávala předsevzetí na další rok,
s hrůzou jsem si uvědomila, že jsou moje předsevzetí už několik let skoro stejná. A řekla jsem si – DOST. Končím s předsevzetími! K  ničemu mi nejsou!

Chci změnu! Chci změnit svůj život, chci být hubenější, chci míz fyzičku, chci stíhat v pohodě svoji práci a mít čas i na sebe, na rodinu…! Musí přeci existovat cesta, jak to změnit! Tak jsem začala hledat. Přečetla jsem hodně knížek, absolvovala jsem spoustu kurzů. Věděla jsem toho hodně o zdravé životosprávě, o cvičení, o plánování času, určování priorit… Ale výsledky nikde! Jak to?

Pochopila jsem to, až když jsem poznala Pavla Říhu. Pavel na tom byl před pár lety úplně stejně jako, já nebo vy. V době, kdy jsem Pavla poznala (v létě roku 2013) byl už v úplně jiné situaci. Změnil svůj život. Dokázal ve svém životě změnit úplně všechno, co chtěl. Vstával brzy ráno, zatímco dříve vyspával do oběda. Sportoval, jedl zdravě, dělal práci, která ho baví a projekty, které byly (a jsou) velmi úspěšné. Před pár lety byl přitom jeho život jeden chaos a nebyl právě smysluplný. Trvalo mi ještě pár měsíců, než jsem zjistila, jak to Pavel dokázal.

Pavel mě hodně inspiroval a pomohl mi změnit hodně v mém životě k lepšímu. Teď se můžete inspirovat i vy. Svůj recept vám Pavel předá na on-line vysílání už v neděli 3. 1. 2016

Předsevzetí nefungují, to už dneska vím. A taky vím, co funguje – dávat si cíle a za nimi potom jít. Často je to hodně těžké. Znamená to totiž vyjet ze zajetých kolejí a začít OPRAVDU dělat věci jinak. Potřebujeme se často naučit, jak k tomu svému cíli dojít. Potřebujeme poznat sami sebe a zjistit, co nás nutí dělat věci, které už nám neslouží a začít dělat nové věci, které nás k cíli dovedou. Změnit svoje návyky. Často potřebujeme ukázat cestu. Mě jí ukázal Pavel Říha. Může ji ukázat i vám.

Podle Pavlova receptu můžeme dosáhnout úplně všeho ve svém životě. Čeho chcete dosáhnout vy? Jaké sny si chcete splnit? Vydejte se na cestu, začněte měnit svůj život. Jen vy můžete…

Mějte krásný den.

Jana Bártíková

 

 

Komentáře
 1. Světlana napsal:

  Dobrý den, Jano!
  Rozumím Vám, mluvíte mi z duše 🙂
  Návyky/mého autopilota/musím čas od času „vycentrovat“.Zrovna vyhodnocuji,
  co je to, co mi opravdu přináší výsledky,které si přeji zažívat a co mě z mých zvyklostí nepodporuje a vlastně oslabuje.Jeden z účinných postupů-jak po MALÝCH krocích-ukotvit ty podporující návyky-Pavel Říha určitě zná,umí to vysvětlit a hlavně to žije.Určitě na webinář přijdu. Krásný rok 2015!

 2. dagmar nenickova napsal:

  Hodné štěstí. Nenechte sebou manipulovat ,stante se sebevedomimi odborníky ve svem oboru. Kecalku co se hezky usmivaji je sice hodné,ale nás nevytrhnou. PF 2015

 3. miroslav adámek napsal:

  Zdravím, nikdy v životě jsem si nedávál přání nebo představy do nového roku. Nový rok je pro mne to samé co uplynulý rok / starý rok /. Jde o život a zdraví lidí nejen můj či mých blízkých . Představy a jejich realizace nemá s dtaumem co dělat ale s časem ano. Tzn. s časem kdykoliv v průběhu roku. Mějte se hezky nejen v roce ale pořád. ADÁMEK.

Komentáře nejsou povoleny.

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online