Recept na hledání práce o Vánocích

BakeryCo plánujete o svátcích a mezi svátky? Relax? Návštěvy? Rodinnou pohodu? Koukat na pohádky? A co takhle hledání práce? Ne?

Většina lidí, kteří hledají práci, si myslí, že mají svoje hledání pozastavit. A začít zase až v lednu. Je to chyba! svátky jsou skvělým obdobím k tomu, abyste připravili svoje náčiní k hledání práce, připravili se, rozehřáli se a začali péct!

Zatímco většina těch. kdo hledají práci, se do toho pustí znovu až v lednu, vy budete mít velký náskok!

Díky mému vánočnímu receptu!

Takže, co budete potřebovat?

1. Svoji profesní značku. Objevte svoji jedinečnost. Definujte svoji profesní značku. V čem je vaše hodnota? Co přinášíte zaměstnavatelům? V čem vynikáte? Zaměřte se na to, co váš potencionální zaměstnavatel potřebuje a vy to máte. Ne, neříkejte, že nic zvláštního neumíte. To není pravda. Každý člověk umí, dělá, něco jinak, než ostatní. Vsadím se s vámi, že je spousta věcí, o kterých více víc nebo je děláte mnohem líp, než já. Než stovky dalších lidí… To, co vy považujete za nevýznamné nebo za samozřejmost, je pro spoustu lidí neřešitelný problém….

2. Značkový životopis. Vytvořte nebo přepracujte svůj životopis tak, aby prezentoval vaši profesní značku. Pouhý seznam pracovních pozic, třebaže doplněný náplní práce, o vás to potřebné neřekne. Pište o tom, co se vám podařilo, čeho jste dosáhli, jaké byly vaše výsledky, úspěchy… Co jste se naučili. Napište do svého životopisu to, co ukáže vaši hodnotu, váš přínos, vaši jedinečnost a individualitu.

fb_atributy_intenziv_otevren

3. Přitažlivý LinkedIn profil. LinkedIn se stává nejdůležitější sociální sítí, kde můžete potkat zajímavé pracovní příležitosti. Je tím ideálním prostorem, kde můžete budovat svoji profesní značku a budovat si síť profesních kontaktů. Neodmítejte ho jenom proto, že se bojíte zkusit něco nového, neznámého.  Teď, během svátků, kdy máte více času, si tenhle skvělý nástroj vyzkoušejte. Vytvořte nebo upravte si svůj profil. Nemusíte vymýšlet nic nového. Prostě použijte svůj nový, značkový životopis. Informace ze svého životopis vložte do svého profilu a je to! A nezapomeňte na svoji fotografii! Pak si začněte budovat svoji síť kontaktů. Oslovte nejprve lidi, které znáte: současné a bývalé kolegy, spolužáky, zákazníky, dodavatele….
A když už v tom budete – vytvořte si STEJNÝ profil také na Jobs.cz a dalších pracovních portálech.

4. Dokonalý plán hledání práce. Tak, jaký bude váš další krok potom, co si nadefinujete svoji značku, vytvoříte značkový životopis a přitažlivý on-line profil? Začněte plánovat. Štěstí přeje připraveným. Na jakých portálech budete hledat? Jaké společnosti, pro které chcete pracovat, přímo oslovíte? Co vaši potencionální zaměstnavatelé potřebují? Co jim konkrétně můžete přinést, jak jim můžete prospět? Koho oslovíte? Jak se jmenuje? Jaký je na něj kontakt?
Kde najdu informace, díky kterým vylepším svůj životopis? Kdo mi pomůže se připravit na pohovory? Kde se můžu naučit, jak si najít rychle dobrou práci?

Aby se to všechno povedlo, přidejte ještě jednu důležitou ingredienci:

Špetku sebejistoty. Umět prodávat sebe a svoji značku, to je pro váš úspěch klíčové. Bez vašeho správného přístupu k sobě, bez vědomí si vlastní hodnoty a ceny, bude vaše snaha marná. Zapomeňte na slova, která jsme slýchali v dětství: „Samochvála smrdí“ nebo „Není slušné chválit sám sebe“ a „Skromnost nade vše“. Ano, „machrování“ a vytahování se, nebo dokonce lhaní, nejsou tou správnou cestou. Ale to, co vy nazýváte chválením se, jsou informace, které personalisté hledají, potřebují. Bez nich totiž nemohou posoudit, jestli právě vy budete tím člověkem, kterého hledají. Bez nich se nemají podle čeho rozhodnout. Dejte jim ty informace, které potřebují…
A dejte i sami sobě to, co potřebujete. Buďte hrdí na všechno, co umíte a znáte, co jste dokázali. Buďte si vědomi svojí hodnoty. A svojí ceny! Mějte se (sami sebe) rádi! A nejen o Vánocích!

Jana Bártíková

Co VY uděláte o svátcích pro hledání práce? Napište mi o tom do komentářů

 

Komentáře
 1. Jaroslav Štreba napsal:

  Dobrý den Jano,
  jak už jsem zmíňil po úvodním videu, bude to definitivně hledání nové práce. Budu se snažit přijít na to, co vůbec chci v životě delat a jak toho dosáhnu. Doufám, že Vaše instrukce a kroky mi v tom jenom napomohou.
  Přeji Vám i všem ostatním zaregistrovaným v programu Získám dobrou práci Intenziv příjemné a pohodové prožití svátků Vánočních a hodně pohody, elánu a chuti najít si tu svou vysněnou práci v Novém roce 2016.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online