Říkají mi, že jsem blázen

Planning PotentialPřed časem mi napsala Libuška. Její příběh mě moc zaujal a potěšil. Moc se mi líbí její nasazení, se kterým si jde za svým. A nedá se odradit ani svým okolím, které ji má za blázna. Libuška může být pro mnoho z nás velkou inspirací.

Libuška a její příběh:

Dobrý den, paní Bártíková.
Konečně jsem si utřídila myšlenky a našla pár minut času a můžu se s Vámi podělit o můj příběh s hledáním práce.

Již na podzim jsem se začala poohlížet po nové práci, protože v té stávající jsem cítila, že je nad moje nejen morální síly.
A samozřejmě jsem na internetu našla nějaké odkazy, jak má správný životopis vypadat, jak zaujmout apod. Za jeden takový „návod“ jsem i zaplatila 390,-. Byl sice o stupínek lepší, než jaký jsem měla životopis já sama, ale ani po rozeslání tohoto CV se nic nedělo (odeslala jsem jen 3). Uvědomila jsem si, že tudy asi cesta nevede, protože si nemyslím, že s mojí 8 letou praxí v komunikaci s lidmi a 2 roky jako vedoucí pobočky banky, bych byla pro potenciální zaměstnavatele nezajímavá.

Ale už jsem tento pocit začala nabývat. Že vlastně nemám co nabídnout, že nic jiného neumím, na druhou stranu jsem se u nás ve městě dozvěděla, že jsem na určitou pozici překvalifikovaná a že bych stejně hledala dál a brzy z nového místa odešla. Sebevědomí klesalo k bodu mrazu.

Pak ale přišla změna

Až jsem narazila na Váš program, přihlásila jsem se, zaplatila a nestačila se divit, jaký „fičák“ nastal.

Upřímně musím napsat, že stíhat sledovat nové moduly a vypracovávat opravdu poctivě úkoly, k tomu sledovat mimořádné webináře, chodit do práce, starat se o rodinu bylo někdy opravdu těžké. Ale když se zakousnu, tak makám.
Napsala jsem nový CV, po Vaší opravě rozeslala a vyvěsila na Jobs. Poslala jsem ho na 3 nabídky míst. Ze dvou se mi okamžitě ozvali a pozvali mě na výběrové řízení!

atributy (3)

Spolu jsme vyzkoušely pohovor nanečisto, což byl pro mě přínos k nezaplacení. Ačkoli samotné VŘ bylo na pozici office asistentky a podpory marketingových projektů, bylo VŘ docela náročné – majitel firmy vlastní i nějakou vzdělávací agenturu a vedl si celé VŘ sám. Začátek byl fornmou AC pro 8 zájemkyň, poté vybrané 4 procházely další úkoly – zpracování nabídky na PC, zpracování podpůrného marketingového letáku, pohovor a dlouhý dotazník – trocha psychologie.
Z tohoto měly vyjít 2 uchazečky, které se ještě „utkají“ v dalším kole. Ihned odpoledne jsem měla v mailu zprávu, že postupuji do dalšího kola a měla jsem ještě vyplnit psychologický test, jak se hodím do týmu (test mi zabral celou hodinu). Další den mi volali, že mě na základě všech výstupů berou i bez druhého kola a že se jim bezvadně hodím do stávajícího týmu. Jenže to já už měla rozmyšleno, že místo stejně nevezmu, protože mi v hlavě pořád dokola naskakovala věta, kterou pan majitel ihned po AC vyslovil – a to, že „ze zásady nezve na VŘ lidi z vyších pozic, ale že byl přemluven, aby mě pozval“. Poté ani platové ohodnocení neodpovídalo tomu, co jsem si dala za nejnižší limit.
Další VŘ bylo do Metlife pojišťovny na manažerku týmu – tam jsem také postoupila do dalšího kola, ale neměla jsem pocit, že je to „ono“.

Chci Vám poděkovat za skvělou přípravu na pohovor, protože bez ní bych určitě takto „nezářila“.

Nějaký omyl…?

Během těchto hektických dní mi zazvonil telefon a dostala jsem pozvání na další pohovor. Do toho města jsem poslala jediný CV, tak jsem předpokládala, že je to do oné firmy. Dokonale jsem se připravila dle Vašich pokynů a vyrazila. Vše odpovídalo – firma si teprve zařizovala kancelář, paní byla po telefonu velmi příjemná a předem se omlouvala za nedodělky v kanceláři, že ještě nevisí ani nápis nade dveřmi. A až po 15 minutách na pohovoru jsme zjistila, že jsem úplně na jiném pohovoru, než jsem si myslela!!!

Ano, toto se mi stalo po tom, co jsem si pečlivě zapisovala všechna data pohovorů, zakládala komunikaci, vypisovala adresy… prostě nechápu. Dotyčná si můj CV našla na Jobsu.

Ale budu fatalista – asi to tak mělo být, protože bych na takový pohovor nikdy nešla – finanční poradenství. Ale po tom, co jsem se probrala z počátečního šoku, že jsem v jiné firmě, se mi tato firma začala líbit. Pozvali mě i do dalšího kola, které vedl už sám ředitel krajské pobočky..
A? vyhrála jsem! A co víc – byla jsem upřímně ráda. Opravdu se mi líbí smýšlení firmy, podpora, pozitivní lidi. Takže jsem v dosavadní práci dala výpověď a od dubna budu pracovat pro tuto firmu na IČO. Což je další věc, o které bych před tím ani neuvažovala. Ale stalo se.

A co dál?

Současně jsem se přes webináře Vaše a Pavla Říhy dostala až k Andymu Winsonovi, kde nyní procházím programem „Makač vs boháč“ což považuji za takový přirozený průběh mé přeměny, kterou jsem odstartovala s Vaší pomocí.
Nikdy Vám to nezapomenu a jsem moc ráda, že děláte tuto práci pro nás, tápající a obyčejné uchazeče o práci s touhou něco ve svém životě změnit.

Omlouvám se za dlouhý sloh, ale asi jsem si to potřebovala takto „hodit do psané podoby“ a cíleně někomu poslat. Ačkoli se v okolí nesetkávám s pochopením, budu bojovat. 98% lidí z mého okolí mi říká, že jsem blázen, že odcházím z teplého místečka vedoucí pobočky banky, kde mám své jisté, jsem v teple, každý měsíc výplata na účtě.

Nemá cenu jim vysvětlovat okolnosti, to stejně nepochopí. a už vůbec nemůžou pochopit, že jdu dělat to, co „dělají jen zoufalci“ – to jsem se dnes dozvěděla.

Takže ještě jednou mockrát děkuji za to, že jste se rozhodla dělat to, v čem vidíte smysl a že určitě Vaše práce padá na úrodnou půdu.
Nadšená a vděčná Libuše

Libuško, děkuji vám a moc vám držím palce!
Jana Bártíková

K čemu vás tenhle příběh inspiroval? Napište mi o tom do komentářů! A pošlete mi i váš příběh!

 

Komentáře
 1. radim napsal:

  Nedá mi to se ozvat i po poměrně dlouhé době od napsání článku.
  Finanční poradenství na IČO je obecně jedno z těch pracovních pozicí, kde vlastní výběr v žádném případě neprobíhá na vstupním pohovoru.
  Vstupní pohovor má v takovém případě pouze ten účel, že odfiltrovává zájemce na první pohled na tu práci úplně nevhodné. Lidi pouze ze základním vzděláním, což dneska je v reálu u mladých IQ tak 90 a méně, neboli v podstatě silně snížené rozumové schopnosti a neschopnost samostatné práce nebo jedince s katastrofálními komunikačními vadami nebo formou výpisu z trestního rejstříku jedince na špatné straně zákona a podobné. To je řekněme 5 – 10 % lidí.
  Zbytek lidí – 90 – 95 % vstupním pohovorem projde.
  Vlastní výběr pak ale nastává až v prvních několika měsících praxe, kdy se oddělí těch 5 – 20 % lidí, kteří jsou schopni získat smlouvy v patřičném objemu a tak se uživit a zbytek přijatých lidí, kteří zjistí, že na to přinášet každý měsíc svému zaměstnavateli patřičný objem smluv prostě nemají.
  Tento systém umožňuje právě zaměstnávání na IČO, kde fixní plat nebývá žádný nebo jen úplně minimální a veškerý hrubý příjem tohoto zaměstnance je z provizí za uzavřené smlouvy či za jiný výkon práce. Zaměstnavatele tedy přijetí neschopného zaměstnance, na rozdíl od klasického zaměstnaneckého poměru, nestojí nic nebo maximálně ten minimální fixní plat. (Náklady ztracených příležitostí nepočítám) Náklady nese ten neschopný zaměstnanec, povinné minimální odvody zdravotního a sociálního a náklady na živobytí . nájem, energie, jídlo, cestovné…
  Dokonce není problém najít inzeráty, kde zaměstnavatel hledá zaměstnance na IČO na takovou činnost, prodej produktů atd, kde už na první pohled je jasné, že se tím nedá uživit. Přesto ty firmy dlouhodobě existují, protože zaměstnavatel vždy někoho na IČO sežene, ten člověk pár měsíců intenzívně prodává, zjistí, že dosáhne na výdělek tak 5 tisíc měsíčně, proto po nějakém měsíci skončí a firma stále jakž takž funguje a shání nového prodejce…..
  Neboli získat zaměstnání na IČO není žádná výhra. Může to být naopak dost velká prohra, pokud ten člověk neodhadl svoje možnosti a ta práce mu v často vysoce konkurenčním a tvrdém prostředí, jako finanční poradenství je, nejde.
  Za výhru se získání zaměstnání na IČO, na rozdíl od zaměstnaneckého poměru, dá považovat až po půl roce, roce nebo možná i za delší dobu. Kdy už je jasné, že ten člověk průměrnou intenzitou své práce dosáhne na slušné živobytí.

 2. Radek napsal:

  Četl jsem si článek i všechny komentáře. Je to klasický příběh, protože tyto firmy „berou“ téměř každého a mají perfektně zpracovaný úvodní motivační pohovor. Vše se na začátku zdá perfektní a člověk má pocit, že potkal firmu, která to konečně myslí dobře a nejde jí o oškubání klientů. Ale neznám jedinou MLM firmu ve financích, kdy by to fungovalo. Časem se ukáže, že klienti jsou jen kolonka v záznamech, kde se sleduje, kolik přinesl do firmy peněz a stejně tak se z vedení nahlíží i na samotné poradce. Jasně, že to takhle na začátku nevypadá. Je to ale krutá pravda…

 3. Tomáš napsal:

  pANÍ LIDUŠCE PŘEJU VŠE NEJLEPŠÍ, DRŽÍM PALCE A JE VIDĚT ŽE NÁHODy SE DĚJÍ !!! A LIDÉ KTEŘÍ ŘÍKAJÍ ŽE PANÍ LIDUŠKA JE LÁZEN SI PROSTĚ NĚCO ŘEŠÍ. JEJICH VĚC. S LÁSKOU TOM

 4. Pavel napsal:

  Jako z pohádky 🙂
  Když je zběhlá v komunikaci, je jistě pro takovou firmu přínosem.
  Setkal jsem se s jednou firmou, jde jim hlavně o objem prodejů, aby vydělaly, produkt už není tak důležitý.
  Přeprodávaly je od finančních institucí za provize.

  Good luck :))

 5. Samo napsal:

  Hehehe, blbosť jak vyšitá. Okrem toho, že agenti s teplou vodou (napr. Partners group, OVB a ďalší rýchlokvasení „finanční poradci“ berú úplne každého, je tento článok marketingová reklama na multilevelový shit šíriaci sa internetom (Fara, Říha, Čelko, ….)
  Ak potrebujete životopis, choďte na stránku: https://europass.cedefop.europa.eu/sk/home
  kde máte príklady, šablony a všetko potrebné.
  Howgh

  • Jana Bártíková napsal:

   Samo, pokud je tohle blbost, tak o jaký příběh se můžete podělit vy? Čím můžete druhé inspirovat?
   Životopis, který doporučujete – tohle je ta úplně nejhorší šablona, která na českých a slovenských portálech existuje. Není to jen můj názor, většina personalistů ji nesnáší. Proč? Je nepřehledná a nedozvíte se potřebné informace.
   Šablona a vzory životopisů vůbec nedoporučuji. Je to rychlé, ale ne účinné řešení.
   Více zde: http://www.ziskamdobroupraci.cz/test-zivotopis/
   Hezký den, Jana

 6. Dagmar Vymětalová napsal:

  Hezký den všem.
  Přeji Vám paní Bártíková, ať jeVáš program stále tak úspěšný a přínosný jako v případě paní Dvořákové.
  Jsem moc ráda, že si Libuška Dvořáková pohovory popletla a my budeme mít ve svých řadách nejen odborníka, ale i velmi příjemného člověka.
  Je pravdou, že ne každému finanční poradenství přijde jako výhra, ale také ne každý může tuto práci vykonávat, neboť odbornost a finanční gramotnost těchto lidí by měla být na vysoké úrovni.
  I já jsem kdysi smýšlela stejně tak, jako někteří výše přispívající, a jako celoživotní zaměstnanec jsem si nedovedla tuto práci představit.
  Nyní bych neměnila. Trend, kterým se začal tento obor ubírat je mi příjemný a blíží se směrem k našim „západním“ sousedům, kde je toto povolání vysoce prestižní a každá rodina či firma má svého poradce a nemůže jej tedy vykonávat „kde kdo“.
  „Rušiči“ či „sběrači“ smluv tedy u nás ve společnosti rozhodně místo nenajdou a výběrová řízení jsou skutečně výběrová.
  Čeká nás jistě ještě dlouhá a nelehká cesta, ale jak píše Libuška výše. Někdy je třeba být „bláznem“ a bořit mýty.
  Přeji všem příjemný den a úspěšné hledání nového zaměstnání.
  Dagmar Vymětalová

 7. Oľga napsal:

  Nechcem pani brať ilúzie ale nedá mi nezareagovať. Mám skúsenosti. Na pohovoroch týchto firiem, ktoré sa zaoberajú finančným poradenstvom vyhráva každý. Ak neuspejete oni nemajú čo stratiť, len vy. Je im jedno koľko majú finančných poradcov.

  „Opravdu se mi líbí smýšlení firmy, podpora, pozitivní lidi“ – áno, ono je to u nich na začiatku tak. Všetko vyzerá krásne a ideálne. Ja som tiež bola svojho času očarená. Pani pochopí až neskôr.

  Tieto firmy majú svoje taktiky a nejde im o klientov ale len o zisky. Málokomu sa však podarí uspieť. Možno sa to podarí práve tejto pani, neviem. Možno bude čestná pri práci s klientom a odporučí mu len taký produkt, ktorý je pre neho naozaj prospešný a bez vnucovania, neviem. Ale myslím, že je to bývalá pracovníčka banky, tak možno nebude mať dilemy a problém.

  Každopádne jej prajem aby bola úspešná a nesklamala sa. Možno sa tak stane. To po čase uvidí sama.

  • Jana Bártíková napsal:

   Oľgo, děkuji vám za váš pohled!
   Ano, existují firmy ve finančním poradenství, které nabírají spolupracovníky hlava nehlava a bohužel kazí jméno oboru finančního poradenství. Ale není možné házet všechny do jednoho pytle. Osobně jsem se setkala už s mnoha manažery týmů finančních poradců, kteří si uvědomují, že brát každého člověk z ulice je krátkozraké a neefektivní. Vždyť do každého nového člověka musí investovat čas a energii, všechno ho naučit… A když neuspěje, protože nemá k téhle práci předpoklady, byla tahle investice ztrátová…
   Ano, práci finančního poradce nemůže dělat každý. Ale ten, kdo má předpoklady a dá do té práce skutečné nasazení a zápal, uspěje. A získá svobodu v práci.
   Hezký den, Jana

 8. Anna napsal:

  Já vám nechci brát iluze, ale nábor na finanční poradenství kde vezmou každého, mi nepřijde jako úplně výhra. Stačí že máte někde pracovní poptávku a jdou po vás jak po uzeným. Pracuji jako finanční poradce také, a vím jak se teď hledají nováčci do náboru těžce. A všichni samozřejmě na IČO. Nikdo vás nezaměstná.
  Ale ať nejsem jen kritická, ani já jsem tuto práci nechtěla dělat, a našla jsem se tu. Tak ať se vám ta práce na živnost líbí.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • Nejnovější příspěvky
 • Být či nebýt na LinkedIn?

  Toť otázka... Přečtěte si ebook a budete vědět, k čemu a jak vám největší profesní síť může pomoci... la-ebook.png

  Vaše osobní údaje (jméno a emailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu: LinkedIn a jeho používání k vašemu prospěchu Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde >>>
 • Spojme se na LinkedIn!
  Doctors Online